Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pielgrzymka szafarzy Eucharystii

Na spotkanie modlitewne do sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu przybyli kapłani z zachodniej części diecezji łowickiej.

W czwartek 26 września w spotkaniu modlitewnym w Roku Wiary przed obrazem Matki Bożej w Głogowcu uczestniczyli księża z dekanatów: Kutno – św. Wawrzyńca, Kutno – św. Michała Archanioła, Łęczyca, Krośniewice, Piątek i Żychlin. Przybyli również księża z bardziej odległych miejsc diecezji. Eucharystii przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

-  Będziemy aż do końca naszych dni szafarzami tego jedynego i niepowtarzalnego sakramentu. Może trudy życia, może różne doświadczenia sprawiły, że stało się to dla nas chlebem powszednim. Ale w dalszym ciągu - mimo naszych słabości - będzie to ciągle ta sama składana Bogu bezkrwawa ofiara Nowego Przymierza. W Roku Wiary chcemy uświadomić sobie podążające za sprawowaną ofiarą świadectwo naszego życia. Warto się zapytać w tym historycznym miejscu, jak to nasze świadectwo wiary wpisuje się w świadectwo Kościoła - mówił w homilii bp Dziuba.

Na zakończenie spotkania kapłani wzięli udział w Drodze Krzyżowej.

W ciągu wieków sanktuarium w Głogowcu było schronieniem dla wielu działaczy niepodległościowych. Po nadaniu Pani Głogowieckiej tytułu Matki Cierpiącego Narodu zaczęły napływać tu tłumy pątników z kraju i zagranicy. Wizerunek Matki Bożej Głogowieckiej jest kopią obrazu jasnogórskiego. W 1975 r. prymas Polski kard. Stefan Wyszyński ukoronował obraz koroną papieską - darem papieża Pawła VI. Za przyczyną Matki Bożej Głogowieckiej wyproszono liczne uzdrowienia i cuda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama