Nowy numer 8/2019 Archiwum

Też kocham Jezusa

Kolejny raz – tego samego dnia i o tej samej porze – grupy wiernych diecezji łowickiej na rogach ulic prosiły Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.

W sobotę 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopocki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej, do ogólnoświatowej akcji „Koronka na ulicach miast świata” przyłączyli się również mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. W czterech punktach miasta o godz. 15 modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

– Ta modlitwa ma bardzo dużą moc. Kto jej doświadczył, ten wie. Temu, kto jeszcze nie spróbował modlić się koronką, życzę, aby jak najszybciej zaczął – mówi Maria Ornafa, jedna z organizatorek wspólnej modlitwy w Rawie. Do modlących się ludzi przy skrzyżowaniach ulic przyłączali się przechodnie. Byli i tacy, którzy duchowo włączali się w akcję modlitewną – odmawiali koronkę w domach. Krystyna Woźniak była jedną z osób, które dołączyła do modlącej się grupy przy zbiegu ul. Krakowskiej i al. Konstytucji 3 Maja. W modlitwie na ulicach miast świata wzięła udział pierwszy raz. – Chciałam pokazać, że też kocham Jezusa, nie tylko w miejscu przeznaczonym dla Niego w Kościele, ale także tu, na ulicy – powiedziała rawianka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL