Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poeta za kratami

W ramach Przeglądu Współczesnych Pisarzy Polskich "Między Słowami" osadzeni w łowickim więzieniu wzięli udział w koncercie zespołu Brzoska i Gawroński.

Pod koniec września w różnych punktach Łowicza odbył się Przegląd Współczesnych Pisarzy Polskich "Między Słowami". W ramach przeglądu można było uczestniczyć w spotkaniach autorskich, koncertach, warsztatach, prezentacjach multimedialnych i projekcjach filmów. Jedna z imprez trafiła za mury łowickiego więzienia.

W Zakładzie Karnym w Łowiczu odbył się koncert zespołu Brzoska i Gawroński, a po nim spotkanie autorskie z Wojciechem Brzoską. Nietypowy koncert łączący poezję Wojciecha Brzoski i muzykę elektroniczną Dominika Gawrońskiego oglądało ok. 50 skazanych. Wojciech Brzoska na co dzień jest wychowawcą w Areszcie Śledczym w Katowicach. - Poezja jest formą wypowiedzi tego, czego nie można powiedzieć wprost - mówił na spotkaniu ze skazanymi. Najaktywniejsi uczestnicy dyskusji otrzymali płyty z muzyką zespołu.

Impreza została zorganizowana przez Łowicki Ośrodek Kultury w porozumieniu z Zakładem Karnym w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy