GN 2/2019 Archiwum

Nowowcześnie wyszkoleni

Grupa uczniów z zespołu łowickich szkół w drugiej połowie września przebywała na zagranicznych praktykach.

Z dwutygodniowych praktyk w Niemczech wrócili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Siedmiu chłopców i trzy dziewczyny z klas technikum mechanizacji rolnictwa i technikum agrobiznesu przebywała w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym DEULA w Nienburgu specjalizującym się w przekazywaniu praktycznej wiedzy uczniom i kursantom z całych Niemiec.

Przebieg praktyk został dostosowany do potrzeb szkolnego projektu "Wykorzystanie europejskich doświadczeń z dziedziny rolnictwa i gastronomii, szansą na zdobycie i rozwój kompetencji zawodowych uczniów ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu". Uczniowie wykonywali przeglądy i napraw sprzętu rolniczego oraz zapoznali się z najnowocześniejszą dostępną techniką stosowaną w rolnictwie europejskim. Uczestniczyli w wycieczkach dydaktycznych do firmy Claas, Amazone, Grimme i biogazowni oraz zwiedzali pobliskie miejscowości. Przy okazji nabrali wprawy w posługiwaniu się fachowym słownictwem, poznali kulturę regionu oraz nawiązali wiele nowych znajomości z niemieckimi rówieśnikami odbywającymi razem z nimi praktyki.

  Łowiccy uczniowie wraz z opiekunem praktyk Dariuszem Surmą
Mirosław Gładki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy