Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powołaniowa opowieść

W sobotę 5 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu zainaugurowano nowy rok akademicki.

"De vocatione Dei narratio" ("Opowieść Boga o powołaniu") - pod tym hasłem przebiegała inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby.

- Rozpoczynając ten szczególny rok, pragniemy podążać za wskazaniami patronki dnia dzisiejszego - św. siostry Faustyny, a codziennym interpretatorem nauczania niech będzie przez cały rok ojciec święty Franciszek. Abyśmy 30 września przyszłego roku, kiedy przypadnie 20. rocznica powstania naszego seminarium, sięgali do patrona tego dnia. - św Hieronima. To będzie droga jakby z zewnątrz ku wnętrzu, ale poprzez świadków, którzy uczą nas miłosierdzia i miłości do drugiego człowieka - mówił w homilii bp Dziuba.

Na spotkaniu w auli seminarium rektor WSD ks. dr Sławomir Wasilewski w swojej przemowie zaznaczył, że  nowy rok akademicki jest również rokiem powołaniowym. - W roku powołaniowym, który przygotowuje nas do 20. rocznicy poświęcenia WSD w Łowiczu, chcemy wszyscy szczególnie wsłuchać się w Boską opowieść, bo ona się jeszcze nie skończyła i cały czas trwa. Głęboko wierzę, że alumni - rozpoczynający pierwszy lub kolejny rok formacji seminaryjnej i studiów w tym domu - są tutaj dlatego, że ta opowieść powołaniowa to jest opowieść, której narratorem i reżyserem jest Bóg i że ta opowieść naszych alumnów fascynuje - mówił rektor łowickiego seminarium.

Czwórka nowych kleryków procesyjnie podchodzi do Komuni św.   Czwórka nowych kleryków procesyjnie podchodzi do Komuni św.
Marcin Kowalik /GN
Wśród zaproszonych gości byli rektorzy i prefekci seminariów z sąsiednich diecezji. Wykład inauguracyjny "Narracyjna struktura powołania chrześcijańskiego" wygłosił ks. dr Wojciech Bartkowicz, rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Po wykładzie nastąpiła immatrykulacja czterech kleryków pierwszego roku.

Są nimi: Damian Mirecki z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, Mateusz Sudół z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Głownie, Tomasz Szcześniak z parafii pw. św. Marcina Biskupa w Osmolinie i Paweł Wójcik z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi. Dla tego ostatniego jest to powrót do rodzinnego miasta. Tu, w Łowiczu, się urodził.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama