Nowy numer 42/2020 Archiwum

Formacja skautów

W niedzielne przedpołudnie 6 października w Skierniewicach nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku harcerskiego 2013/2014.

W ostatni weekend września rawscy i skierniewiccy Skauci Europy wzięli udział w pielgrzymce na Święty Krzyż. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa: "Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła". Niosąc w sercu intencje, spali w namiotach, gotowali sobie posiłki i czytając Pismo Święte, zbliżali się do Boga.

W pielgrzymce wędrowało także trzech kapłanów - ks. Zbigniew Kaliński, ks. Konrad Zawiślak i ks. Stanisław Smolarek. W Nowej Słupi uroczystą Mszę świętą odprawił bp Edward Dajczak. W programie znalazły się także konkurs na najlepiej opowiedzianą scenkę z historii Polski, Droga Krzyżowa i adoracja. Niedzielnym punktem kulminacyjnym była Eucharystia w bazylice.

Tydzień później, w niedzielne przedpołudnie w Skierniewicach, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku harcerskiego 2013/2014. Otworzyło go uznanie 1. Drużyny Skierniewickiej, po którym wilczki i harcerze uczestniczyli we Mszy św. Pierwsze spotkanie zakończył uroczysty apel, w czasie którego m.in. odbyły się złożenie przyrzeczeń harcerskich i przejście wilczków do drużyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama