Nowy numer 47/2018 Archiwum

Spotkanie z błogosławionym

W Nowym Mieście nad Pilicą trwa nowenna przed uroczystością 25. rocznicy beatyfikacji Honorata Koźmińskiego.

Honorat Koźmiński jest patronem diecezji łowickiej i Nowego Miasta nad Pilicą. Został beatyfikowany 16 października 1988 r. przez papieża Jana Pawła II. 25. rocznica tego wydarzenia będzie świętowana w sanktuarium 13 października. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie będzie Msza św. w intencji kanonizacji bł. Honorata, połączona z procesją z jego relikwiami.

W ramach nowenny przed uroczystością dzieci i młodzież ze szkół Nowego Miasta nad Pilicą uczestniczą w Mszach św. w sanktuarium. Jako pierwsi na spotkanie z bł. Honoratem przybyli uczniowie Niepublicznego Technikum Zawodowego. W poniedziałek 7 października wraz z dyrektor Ewą Lipińską i gronem pedagogicznym uczestniczyli w Eucharystii w klasztorze oo. kapucynów, której przewodniczył o. Krzysztof Kurzątkowski, kustosz sanktuarium bł. Honorata.

  Grupa teatralna "Carpe Diem" w inscenizacji o życiu bł. Honorata
Archiwum Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą
Inscenizację obrazującą duchowe życie kapucyna - patrona diecezji i miasta - przedstawiła grupa teatralna "Carpe Diem". Świetnie dobrana muzyka oraz układ taneczny stworzyły podniosły klimat. Kustosz sanktuarium zachęcał do trwania w swoich dobrych postanowieniach oraz  zawierzenia się Bogu na wzór błogosławionego. Na zakończenie Mszy św. jeden z braci nowicjuszy dał świadectwo swojego powołania. Opowiedział historię swojego życia i relacji z Jezusem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy