Nowy numer 47/2020 Archiwum

Spotkanie z błogosławionym

W Nowym Mieście nad Pilicą trwa nowenna przed uroczystością 25. rocznicy beatyfikacji Honorata Koźmińskiego.

Honorat Koźmiński jest patronem diecezji łowickiej i Nowego Miasta nad Pilicą. Został beatyfikowany 16 października 1988 r. przez papieża Jana Pawła II. 25. rocznica tego wydarzenia będzie świętowana w sanktuarium 13 października. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie będzie Msza św. w intencji kanonizacji bł. Honorata, połączona z procesją z jego relikwiami.

W ramach nowenny przed uroczystością dzieci i młodzież ze szkół Nowego Miasta nad Pilicą uczestniczą w Mszach św. w sanktuarium. Jako pierwsi na spotkanie z bł. Honoratem przybyli uczniowie Niepublicznego Technikum Zawodowego. W poniedziałek 7 października wraz z dyrektor Ewą Lipińską i gronem pedagogicznym uczestniczyli w Eucharystii w klasztorze oo. kapucynów, której przewodniczył o. Krzysztof Kurzątkowski, kustosz sanktuarium bł. Honorata.

Grupa teatralna "Carpe Diem" w inscenizacji o życiu bł. Honorata   Grupa teatralna "Carpe Diem" w inscenizacji o życiu bł. Honorata
Archiwum Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą
Inscenizację obrazującą duchowe życie kapucyna - patrona diecezji i miasta - przedstawiła grupa teatralna "Carpe Diem". Świetnie dobrana muzyka oraz układ taneczny stworzyły podniosły klimat. Kustosz sanktuarium zachęcał do trwania w swoich dobrych postanowieniach oraz  zawierzenia się Bogu na wzór błogosławionego. Na zakończenie Mszy św. jeden z braci nowicjuszy dał świadectwo swojego powołania. Opowiedział historię swojego życia i relacji z Jezusem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama