Nowy numer 38/2023 Archiwum

O dobry początek do Maryi

Październik to dobry miesiąc, by zorganizować integrację nowych klas w sanktuariach maryjnych.

Wiedzą o tym katecheci z Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, którzy w tym tygodniu zorganizowali wyjazd integracyjny do Częstochowy dla 141 uczniów pierwszych klas. Tam, przy okazji zapoznania młodzieży z miejscem związanym z patronem ich nowej szkoły - bp. Ignacym Krasickim i zwiedzeniem Jasnej Góry, modlili się w intencji wszystkich uczniów gimnazjum.

Pielgrzymka  rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich, do której rozważania przygotowali uczniowie. Centralnym punktem integracji była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Młodzi ludzie zwiedzili także Bazylikę Narodzenia Maryi i Znalezienia Krzyża Świętego, a także obejrzeli współczesne malarstwo Dudy Gracza przedstawiające stacje Drogi Krzyżowej.

Dla niektórych najciekawsze było zwiedzanie Muzeum 600-lecia, dla innych wieża widokowa z panoramą Częstochowy. – Bardzo mi się podoba taka forma integracji – opowiada Zuzia Gąsiorowska. – Oczywiście, mogliśmy spotkać się na jakiejś działce, czy przy ognisku, ale w Częstochowie, oprócz zwiedzania najważniejszego sanktuarium maryjnego w Polsce, mogliśmy też razem z nauczycielami i dyrekcją pomodlić się o dobry początek w szkole. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast