Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przypomnę się Mateczce

W dniu, kiedy papież Franciszek powierzył świat Maryi, skierniewiczanie obejrzeli film ukazujący historię objawień w Fatimie.

W sali kameralnej MCK w niedzielę 13 października zebrała się kilkudziesięcioosobowa publika, by jeszcze raz przypomnieć sobie historię dzieci, do których przychodziła Matka Jezusa. I choć dla większości widzów fakty te nie są niczym nowym, film "Trzynasty dzień" pozwolił głębiej przeżyć ten wielki dla całego katolickiego świata dzień.

- Owszem, ekranizacja objawień przypomniała mi ich historię, ale najważniejsze, że skłoniła mnie do pewnych refleksji - opowiada pani Ewa. - Pomyślałam, że również ja powinnam powierzyć Maryi siebie samą, mojego męża i dzieci. Dlatego podczas dzisiejszej wieczornej modlitwy planujemy to zrobić. Jakiś czas temu przyjęliśmy z mężem szkaplerz, więc takie oddanie się w ręce Maryi miało już miejsce w naszej rodzinie, ale to dobry czas, by się Mateczce przypomnieć i zawierzyć jeszcze raz. Postanowiliśmy również każdego dnia odmawiać "Pod Twoją obronę" - dodaje.

Film "Trzynasty dzień" nigdy nie wszedł na polskie ekrany, jednak dostępny jest na płytach DVD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast