W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie 16 października obchodzono święto szkoły.
Gimnazjum w Bedlnie od 2006 r. nosi imię Jana Pawła II. Uczniowie i nauczyciele o swoim patronie pamiętają szczególnie przy okazji dat związanych z postacią papieża Polaka. Takim szczególnym dniem jest 16 października - 35. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To jednocześnie święto szkoły i okazja, by uroczyście włączyć w szeregi społeczności gimnazjum pierwszoklasistów. Zostali pasowani na uczniów szkoły przez dyrektor Ewę Kowalską. Swoją przysięgę złożyli na szkolny sztandar.
- "Wypłyń na głębię" - te słowa przesłania wzywają nas do poszukiwania tego, co trwałe, głębokie i wartościowe. Abyśmy z odwagą ruszyli do pracy nad wzrostem dobra w życiu codziennym. Mamy iść przez życie, pielęgnując w sobie głębię ducha - mówiła do zebranych w hali sportowej dyrektor Kowalska.
Młodzież wystąpiła w programie artystycznym nawiązującym do hasła XIII Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Chór szkolny wykonał m.in. znane piosenki "Ty tylko mnie poprowadź" Tomka Kamińskiego i "Lolek" Magdy Anioł z wpadającym w ucho refrenem: "Nie ma lepszego od Jana Pawła II".
Kulminacyjnym punktem uroczystości był finał konkursu wiedzy o patronie szkoły. W eliminacjach wzięli udział wszyscy uczniowie. 10 najlepszych zmierzyło się w quizie na wzór teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Niektóre pytania zaskakiwały nawet komisję, w której zasiadał wójt Bedlna Krzysztof Kołach, a przewodniczył jej ks. Bolesław Kuśmirek, proboszcz parafii św. Floriana. Tym większe brawa dla uczestników finału, którzy wiedzieli, że rozmiar butów Jana Pawła II to 44 i że Karol Wojtyła w Wadowicach mieszkał przy ul. Kościelnej 7.
W ścisłym finale zmierzyli się Tomasz Abramowicz, Michał Stańczyk i Sylwia Wódka. Konkurs wygrała Sylwia, a o drugim miejscu decydowała dogrywka. W tej Michał okazał się lepszy od Tomasza. Uczestnicy finału otrzymali nagrody, które ufundował ks. Kuśmirek.
Zarówno część artystyczna, jak i konkurs to w dużej mierze zasługa Jadwigi Wasilewskiej, nauczycielki muzyki i religii, której inicjatywę chętnie wspierali uczniowie oraz pozostali nauczyciele.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła. W asyście pocztu sztandarowego proboszcz Kuśmierek odprawił Mszę św. w intencji społeczności szkolnej.