Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z nimi dobry interes

Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie Najlepszym Partnerem w Biznesie 2013.

Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie otrzymał nagrodę specjalną "Najlepszy Partner w Biznesie 2013" za nowoczesność, bezpieczeństwo i stosowanie najnowszych technologii. Zakład został uznany przez redakcję "Home & Market" za jeden z najnowocześniejszych i wysoce wyspecjalizowanych zakładów tego typu w całej Europie Centralnej. Gala konkursu odbyła się 28 października w hotelu "Hyatt" w Warszawie.

Pszczonowski zakład otrzymał nagrodę specjalną szczególnie za zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w krajach Europy Zachodniej, uwzględniających najbardziej restrykcyjne wymogi sanitarne oraz standardy dotyczące ochrony środowiska, a także działania na rzecz rozwoju lokalnej gospodarki i bycie dobrym partnerem dla mieszkańców.

– Najlepszym jest się wówczas, gdy jasno określimy sobie cel działania i konsekwentnie dążymy do jego realizacji. Nagroda "Najlepszy Partner w Biznesie" to dla nas znak, że dobrze realizujemy strategię. W zakładzie w Pszczonowie przygotowujemy obecnie pierwszą linię produkcyjną suszenia krwi, którą planujemy uruchomić na przełomie roku 2013 i 2014. Inwestycja jest już na etapie końcowym. Czekamy tylko na odpowiednie dokumenty urzędowe – mówi Stefan Suszkowski, prezes Polish Rendering Company, właściciela Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego.

Docelowo w zakładzie mają działać 3–4 linie produkcyjne, a koszt inwestycji to prawie 80 mln zł. Zatrudnienie znajdzie 150 osób, zaś pośrednio wygeneruje on ok. 1000–1500 kolejnych miejsc pracy (transport, punkty odbioru itp.). Pierwsza linia przerobu krwi będzie utylizowała ok. 100 t dziennie tego produktu, tj. ok. 1/10 wielkości przerabianej w całym kraju. Produktem przetwarzania krwi jest krew suszona (mączka z krwi) używana jako komponent paszy dla zwierząt (np. przy hodowli ryb i skorupiaków). Produkt ten jest dopuszczony do obrotu i karmienia zwierząt na terenie Unii Europejskiej, może być także wysyłany m.in. do Chin, Japonii, Tajlandii i krajów płd.-wsch. Azji.

Nagrody "Najlepszy Partner w Biznesie" przyznawane są już od ponad 10 lat przez redakcję "Home & Market", który jest najstarszym na polskim rynku miesięcznikiem gospodarczym dla menedżerów najwyższych szczebli. Tytułem mogą się poszczycić firmy wyróżniające się na rynku jakością, wiarygodnością i przestrzeganiem najwyższych standardów biznesowych, dla których kluczowa jest relacja z klientami.

Podczas gali "Najlepszy Partner w Biznesie 2013” nagrodzono także takie firmy, jak: Rafako, SKOK Wołomin, Lux Med, AS Institute Polska, Vivus Finance, Pelion, Uniqa, Emerson czy Mlekovita.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast