Nowy numer 21/2018 Archiwum

Z relikwiami przy ołtarzu

Po raz kolejny łowicka parafia Świętego Ducha i skierniewicka św. Stanisława przyłączyły się do Litanii Miast.

Wieczorem w uroczystość Wszystkich Świętych, dzięki telewizyjnemu przekazowi parafie z całej Polski mają okazję połączyć się w modlitewnym czuwaniu przy relikwiach swoich patronów lub świętych w sposób szczególny związanych z daną miejscowością.

Pomysł Litanii Miast zrodził się kilkanaście lat temu w Gdańsku. Inicjatywa rozszerzyła się na okoliczne miasta, później na całą Polskę. Jej celem jest ukazanie osoby wybranego świętego lub wybitnej postaci oraz przesłania, jakie niosło ich życie w myśl wezwania Jana Pawła II, żeby jako zasadę budowania przyszłości podjąć dziedzictwo męczenników i bohaterów.

W tym roku do Litanii Miast przyłączyły się Gdańsk,  Łowicz, Skierniewice, Sieradz, Międzyrzec, Łomża i po raz pierwszy Stary Sącz. Na antenie Telewizji Trwam każde miasto prezentowało kilkuminutowe filmy.

Bohaterem łowickiego była bł. Bolesława Lament. To zasługa parafii Świętego Ducha, która już siódmy raz z rzędu uczestniczyła w tej inicjatywie. W czasie Litanii Miast parafianie zgromadzili się w kościele przy relikwiach błogosławionej.

Natomiast parafia św. Stanisława, biskupa i męczennika w Skierniewicach przedstawiła postać bł. Jana XXIII. Relikwie papieża pokoju i dobroci, jak mawia się o Janie XXIII stanęły na ołtarzu obok relikwii patrona parafii oraz innych świętych i błogosławionych.

Zarówno w Łowiczu, jak i Skierniewicach Litanię Miast zaszczepił ks. Dariusz Szeląg, obecny wikariusz parafii św. Stanisława.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma