Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W nagrodę wycieczka

Przyszli informatycy z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu odnaleźli w sobie żyłkę odkrywców, mieli okazję poznać i zrozumieć otaczający ich świat.

Młodzież z II klasy technikum informatycznego przy ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Podczas wizyty w stolicy uczniowie z Blichu zwiedzili Centrum Naukowe Kopernik oraz mieszczące się przy nim Planetarium Niebo Kopernika.

Wśród uczniów byli tacy, którzy w centrum naukowym byli już po raz kolejny. To świadomy wybór. Pieniądze, które otrzymali w nagrodę dla klasy za najładniejszą salę lekcyjną, wszyscy zgodnie przeznaczyli na edukacyjny wyjazd do stolicy.

W Centrum Naukowym Kopernik każdy miał okazję poczuć się odkrywcą. Każdy zatrzymywał się tam, gdzie znalazł to, co go zainteresowało. Tam właśnie mogli wszystkiego dotknąć, coś przesunąć, przekręcić, przetestować, sprawdzić. A wszystko dzięki wystawom takim, jak: "Korzenie cywilizacji", "RE: generacja", "Człowiek i środowisko" czy "Teatr Wysokich Napięć".

W planetarium uczniowie z Blichu oraz ich opiekunowie Piotr Sumiński i Grzegorz Chojnacki zachwycali się widokiem nieba, na którym oglądali 20 milionów gwiazd, ponadto obejrzeli projekcję bardzo ciekawego filmu "Na skrzydłach marzeń".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma