Nowy numer 2/2021 Archiwum

Śmiertelny wypadek

Przez cztery dni od 31 października żyrardowscy policjanci prowadzili akcję "Bezpieczny Weekend - Znicz 2013".

Na terenie powiatu żyrardowskiego policjanci kontrolowali drogi w ramach akcji "Bezpieczny Weekend - Znicz 2013". W ciągu tych czterech dni doszło do niegroźnych w skutkach 5 kolizji drogowych oraz do wypadku drogowego, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć.

W sobotę wieczorem w miejscowości Mrozy (gm. Wiskitki) w idącą prawym poboczem parę wjechał samochód. Dziewczynie nic się nie stało, natomiast jej 18-letni chłopak w bardzo ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Żyrardowie. Podczas transportu mimo prób ratowania życia nastolatek zmarł. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci jeszcze tej samej nocy ustalili, odnaleźli i zatrzymali sprawcę, który jak się okazało był zupełnie pijany. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile w wydychanym powietrzu.

Dziś Sąd Rejonowy w Żyrardowie na wniosek prokuratury i policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec 23-letniego sprawcy wypadku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama