Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przepraszali Ukrzyżowanego

W Rawie Maz. odprawiano modlitwy ekspiacyjne jako zadośćuczynienie za warszawską wystawę.

W związku z obrazoburczą wystawą w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w ramach której został sprofanowany krzyż, znak męki i śmierci Chrystusa, w niedzielę 10 listopada w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej została odprawiona specjalna modlitwa ekspiacyjna.

Odprawiana na zakończenie wszystkich Mszy św., była formą zadośćuczynienia za grzechy tych, którzy drwią z najświętszych symboli chrześcijańskich. - Ponieważ "wielcy" tego świata milczą wobec takich powtarzających się działań pseudoartystycznych, my jako wspólnota Kościoła w Rawie Mazowieckiej postanowiliśmy zadośćuczynić Bogu nie tylko za ten grzech, ale i za grzech milczenia - mówi ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii.

Podczas rawskiego nabożeństwa poza modlitwami ekspiacyjnymi wierni wysłuchali także krótkiego przemówienia bł. Jana Pawła II mówiącego o krzyżu. - Cieszę się, że w mojej parafii odbyło się takie nabożeństwo - mówi z przejęciem pani Ewa. - Kiedy obrażany jest najważniejszy symbol naszej wiary, musimy protestować, modlić się i dawać świadectwo wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma