Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przepraszali Ukrzyżowanego

W Rawie Maz. odprawiano modlitwy ekspiacyjne jako zadośćuczynienie za warszawską wystawę.

W związku z obrazoburczą wystawą w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w ramach której został sprofanowany krzyż, znak męki i śmierci Chrystusa, w niedzielę 10 listopada w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej została odprawiona specjalna modlitwa ekspiacyjna.

Odprawiana na zakończenie wszystkich Mszy św., była formą zadośćuczynienia za grzechy tych, którzy drwią z najświętszych symboli chrześcijańskich. - Ponieważ "wielcy" tego świata milczą wobec takich powtarzających się działań pseudoartystycznych, my jako wspólnota Kościoła w Rawie Mazowieckiej postanowiliśmy zadośćuczynić Bogu nie tylko za ten grzech, ale i za grzech milczenia - mówi ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii.

Podczas rawskiego nabożeństwa poza modlitwami ekspiacyjnymi wierni wysłuchali także krótkiego przemówienia bł. Jana Pawła II mówiącego o krzyżu. - Cieszę się, że w mojej parafii odbyło się takie nabożeństwo - mówi z przejęciem pani Ewa. - Kiedy obrażany jest najważniejszy symbol naszej wiary, musimy protestować, modlić się i dawać świadectwo wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama