GN 3/2021 Archiwum

Smutni będą pocieszeni

W parafii świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie ruszyły comiesięczne czuwania modlitewne.

Pomysł zrodził się już w zeszłym roku, kiedy to młodzież z Oratorium św. Jana Bosko stwierdziła, że nie wystarczają im akcje organizowane dla dzieci. Pragnąc pogłębić swoją relację z Bogiem, a także stworzyć przestrzeń na modlitwę wspólnotową, zorganizowali God΄s Night, podczas której młodzi rozważają osiem błogosławieństw w oparciu o myśli s. Judyty Pudełko.

Listopadowe spotkanie dotyczyło smutnych, którzy będą pocieszeni. Obecni na czuwaniu zaproszeni zostali do napisania na kartce swoich trudów, problemów i zmartwień i oddania ich przed Najświętszy Sakrament.

Młodzież z Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie zaprasza na czuwania modlitewne God's Night   Młodzież z Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie zaprasza na czuwania modlitewne God's Night
Monika Augustyniak /GN
– Taki symboliczny gest ma pomóc nam skonkretyzować nasze problemy i unaocznić powierzenie ich Bogu – opowiada Michał Rogalski z Oratorium.

Czuwania wypełnione są radosnym śpiewem przy dźwiękach gitary, ale też słuchaniem słowa Bożego i adorowaniem Najświętszego Sakramentu. I choć dotychczas na spotkania przychodzi garstka ludzi, młodzi ewangelizatorzy nie zrażają się.

– Dopiero raczkujemy i mamy nadzieję, że już niebawem na czwartkowych czuwaniach kościół będzie pękał w szwach – przekonuje Natalia Ksit.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama