Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dzień medialny

Młodzież łowickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyła w warsztatach medialnych, które odbyły się w budynkach szkół pijarskich.

Kilkugodzinne warsztaty odbyły się 14 listopada. Poprowadzili je dziennikarze związani z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Radiem Maryja i TV Trwam. Po wspólnej prezentacji na sali gimnastycznej pozostałe zajęcia odbywały się w grupach radiowej, telewizyjnej i prasowej. Uczniowie uwrażliwiani byli na sposób, w jaki media przedstawiają rzeczywistość, często manipulując odbiorcą.

Pomysł warsztatów zrodził się wśród uczniów szkół pijarskich, którzy brali udział w podobnych warsztatach w Toruniu. Wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom, dyrekcja wraz z nauczycielami postanowiła zorganizować dzień medialny w Łowiczu połączony z zajęciami praktycznymi. Do udziału w nim zaproszono także uczniów z innych łowickich szkół.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma