Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mali wirtuozi

W Sochaczewie rozpoczął się XXI Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu.

Przesłuchania uczestników poprzedziły recitale jurorów, którzy 15 i 16 listopada prezentowali swoje umiejętności w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie. W tym roku za fortepianem zasiedli tak znakomici muzycy, jak Jan Kadłubski (Polska), Michael O΄Rourke (Irlandia), Dorian Lelijak (Serbia /Chorwacja) i Murray McLachlan (Wielka Brytania), dzięki czemu przybyli goście mogli wysłuchać utworów Bacha, Beethovena, Chopina, Rachmaninowa i innych znakomitych kompozytorów w najlepszym wykonaniu.

Od 17 do 19 listopada odbędą się publiczne audycje 69 uczestników konkursu (w tym 9 z Wielkiej Brytanii), spośród których wyłonieni zostaną ci najlepsi. Ich umiejętności podziwiać będzie można na Uroczystym Koncercie Laureatów 19 listopada o 18.00 w sali koncertowej PSM w Sochaczewie. Zwycięzcy nie tylko otrzymają nagrody rzeczowe, ale też będą mieli okazję wystąpić 20 listopada w prestiżowych salach koncertowych Warszawy.

– Oliwia po raz trzeci bierze udział w festiwalu – opowiada dumna mama, Bożena Adamczyk. – Ma dopiero 10 lat, ale dwa lata z rzędu otrzymywała wyróżnienie. Od 5. roku życia uwielbiała grać na fortepianie i choć przygotowania zajęły jej sporo czasu i wiązały się ze stresem, widzę, że to pasja mojej córki, dlatego wspieram ją w grze – dodaje. Dyrektor PSM Joanna Niewiadomska-Kocik z dumą wyznaje, że tak zdolnych dzieci, jak Oliwia jest w szkole więcej. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama