Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bądźcie czujni!

Grupa doradców rodzinnych z diecezji uczestniczyła w spotkaniu formacyjnym.

W sobotę 16 listopada w gmachu kurii łowickiej na cyklicznym szkoleniu spotkali się doradcy rodzinni pracujący w różnych poradniach w diecezji. Wysłuchali konferencji ks. dr. Dariusza Kuźmińskiego na temat antykoncepcji. Prelegent przypomniał zebranym naukę Kościoła dotyczącą tego zagadnienia. Uwrażliwiał doradców na to, by – rozmawiając z narzeczonymi czy małżeństwami – wyraźnie odróżniali środki antykoncepcyjne od środków wczesnoporonnych. Zwrócił także uwagę na fakt, że w mediach  promuje się fałszywy pogląd, jakoby przez antykoncepcję można było wyeliminować aborcję. – Promowanie stosowania środków antykoncepcyjnych oraz powszechne ich stosowanie prowadzi w skali społecznej nie do spadku, lecz do wzrostu liczby aborcji – przekonywał prelegent.

Po dyskusji i wymianie doświadczeń Ewa Mańkowska, diecezjalny doradca rodzinny, przeczytała uczestnikom spotkania fragmenty mówiące o małżeństwie z Konstytucji Duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym „Gaudium et spes”. Po błogosławieństwie, którego udzielił ks. Bogdan Zatorski, doradcy mogli kupić materiały dla narzeczonych. W sprzedaży były też  termometry owulacyjne.

Ewa Mańkowska przypomniala naukę Koscioła o małżeństie z "Gaudium et spes"   Ewa Mańkowska przypomniala naukę Koscioła o małżeństie z "Gaudium et spes"
Agnieszka Napiórkowska /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama