Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pomoc dla Sudanu

W Sochaczewie zakończyła się zbiórka makulatury na budowę studni w Sudanie Południowym. Podobne akcje trwają w Łowiczu, Kompinie i Złakowie Kościelnym. Wkrótce ruszy w Żyrardowie.

Kolejny raz sochaczewianie nie zawiedli i wsparli ogólnopolską akcję "Makulatura na misje. Podaruj kubek wody dla Afryki". Kontenery ustawione na przykościelnych placach zapełniły się niepotrzebnymi zeszytami, książkami, gazetami i tekturowymi opakowaniami.

W zeszłym roku udało się zebrać ponad 10 ton makulatury, a zbierano tylko w dwóch parafiach. Pieniądze ze sprzedaży papieru przeznaczono na budowę studni w Sudanie Południowym. W sumie przekazano na ten cel prawie 2800 zł. Koszt wybudowania jednej studni szacuje się na 45 tys zł.

W tym roku do akcji włączyły się wszystkie sochaczewskie parafie: św. Wawrzyńca, Narodzenia NMP, MB Nieustającej Pomocy, św. Józefa Robotnika i św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po sprzedaży zebranej makulatury okazało się, że uzyskano ok 4,8 tys zł.

Akcję w Sochaczewie koordynowało Biuro Poselskie Macieja Małeckiego, a animatorem było Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki. Podobną akcję na początku grudnia biuro zorganizuje w Żyrardowie.

Ten sam szczytny cel - wybudowanie studni w Sudanie Południowym, najmłodszym państwie chrześcijańskim - przyświeca organizatorom zbiórki makulatury w Łowiczu. Prowadzi ją Instytut im. Filipa Adwenta. Studnia wybudowana dzięki zbiórce będzie nosić imię tego zmarłego posła do Parlamentu Europejskiego, który był wielkim patriotą i promotorem chrześcijańskich zasad moralnych.

Pierwsza zbiórka na placu przy bazylice katedralnej przyniosła 1470 zł. Kończy się już kolejna. Kolejny kontener, dzięki uprzejmości proboszcza ks. Wiesława Wronki, ustawiono w pobliżu kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Teraz powędrował do kolejnej łowickiej parafii. Proboszcz ks. Władysław Moczarski pozwolił na ustawienie go w pobliżu kościoła Świętego Ducha. Do akcji włączyli się również proboszczowie z Kompiny - ks. Bogdan Zatorski i Złakowa Kościelnego - ks. Piotr Jankowski. Makulaturę można zostawić w specjalnie wyznaczonym do tego celu pomieszczeniu w budynku przykościelnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama