Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dziękczynne "Te Deum"

Uroczysta celebra w bazylice katedralnej w Łowiczu pod przewodnictwem bp Andrzeja F. Dziuby zakończyła Rok Wiary w diecezji łowickiej.

W niedzielę 24 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Kościół łowicki zakończył obchody Roku Wiary. W świątyniach diecezji, tak jak na całym świecie, dziękowano za ten czas pogłębienia swojej więzi z Bogiem. W bazylice katedralnej w Łowiczu Mszy św. o 18.00 kończącej Roku Wiary w diecezji łowickiej przewodniczył ordynariusz  bp. Andrzej F. Dziuba.

- Jezusowa prawda akceptacji wolności człowieka i obdarowania go miłością została pogłębiona przez Rok Wiary. Jezus pyta o naszą zdolność podążania za Nim niezależnie od sytuacji w naszym życiu.

Może ktoś pozytywnie odpowiadając na wezwanie Chrystusa, swoim codziennym postępowaniem umocnił kogoś w wierze? Również za to będziemy dziękować Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie - mówił w homilii bp. Dziuba.

W czasie adoracji eucharystycznej odśpiewano hymn "Te Deum laudamus" i odmówiono modlitwę na zakończenie Roku Wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma