Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wstążka przeciw przemocy

Żyrardowska policja przyłączyła się do międzynarodowej kampanii "16 dni przeciw przemocy wobec kobiet".

Kampania ma na celu eliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez budowanie świadomości o tym, że stanowi pogwałcenie praw człowieka. Światowa akcja koordynowana jest przez Center for Women's Global Leadership działające przy Uniwersytecie Stanu New Jersey.

Z ramienia polskiego rządu akcję nadzoruje Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania. Z uwagi na znaczenie problematyki przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy wobec kobiet, kampanię wspiera również polska policja.

Okres, w jakim realizowana jest akcja, ma wymiar symboliczny i podkreślać ma związek między przemocą wobec kobiet a naruszeniem praw człowieka. Dlatego rozpoczęła się ona 25 listopada, który jest Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a zakończy się 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jako symbol akcji obrano białą wstążkę. Dlatego wszyscy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie na znak solidaryzowania się z akcją przez 16 dni przy mundurach będą nosili symboliczne białe wstążki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma