Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Diamentowy jubileusz

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łowiczu uczcił swoje 60-lecie.

Już w 1908 r. powstał tutaj piąty w Królestwie Polskim odział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Organizacja przetrwała do 1950 r., wówczas w ramach zjazdu połączeniowego została przekształcona w PTTK. Oddział łowicki powstał trzy lata później.

Na przestrzeni 60 lat członkowie oddziału podejmowali wiele inicjatyw społecznych i krajoznawczych. W ramach oddziału funkcjonowało wiele kół i klubów dziś już nieistniejących, m.in. klub kajakowy, klub wysokogórski "Delta" czy koło przy łowickich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego.

  Jubileuszowe logo
Jacek Rutkowski
Obecnie w ramach oddziału PTTK działa od przeszło 50 lat Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej, od ponad 25 lat – Klub Turystyki Kolarskiej "Szprycha" oraz Szkolne Koło "Pelikaniątka" przy Gimnazjum nr 2 działające od 2007 r. i nowo założone Szkolne Koło "Złotówki" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

Dzięki gościnie i przychylności władz miasta, w sobotę 30 listopada w łowickim ratuszu zgromadziło się przeszło 70 osób związanych z PTTK oraz goście, wśród nich wicewojewoda łódzki Paweł Bejda i burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Władze PTTK reprezentował członek Zarządu Głównego Jarosław Dąbrowski.

W formie prezentacji multimedialnej ukazano dokonania oddziału i działalność poszczególnych kół i klubów obecnie funkcjonujących. Delegacja oddziału złożyła też kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci członków PTK i PTTK, umieszczoną w murze kamienicy "napoleońskiej" obok ratusza.

Uroczystości były również okazją do wręczenia odznaczeń i dyplomów dla członków łowickiego oddziału PTTK.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma