Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Cyrkowcy na wózkach

W Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach uczczono Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych.

Jak co roku, 3 grudnia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach przygotowali wyjątkowe przedstawienie połączone z zabawą, w której uczestniczyła cała szkoła. Tym razem występ nawiązywał do filmu "Cyrk motyli" wyświetlonego na początku spotkania, którego bohaterem jest niepełnosprawny chłopiec. Dzięki swojej wytrwałości pokonuje przeciwności losu i osiąga sukces, stając się cyrkowcem.

Na wzór filmowego bohatera na czas przedstawienia uczniowie klas integracyjnych wcielili się w role treserów dzikich zwierząt, klaunów, żaby posługującej się językiem migowym, akrobatów i innych cyrkowców. Popisy przeplatane były konkursami i zabawami w towarzystwie bohaterów bajek Disneya. - Naszym celem nie jest pokazywanie niepełnosprawności, ale tego, że razem możemy osiągnąć wiele. Praca z niepełnosprawnymi daje nam wiele radości i nie da się ukryć, że te dzieci są naszym ogromnym skarbem – tłumaczy Marta Chadamik, nauczycielka.

W przedstawieniu uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach   W przedstawieniu uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach
Monika Augustyniak /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy