Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ekopracownia dla dzieci i dorosłych

W Zespole Szkół Publicznych w Błędowie oddano do użytku ekopracownię. Służyć będzie nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi kolejna szkoła w gminie Chąśno wzbogaciła się o ekopracownię. Miesiąc temu otwarto "Atelier młodego przyrodnika" w Szkole Podstawowej im. Józefa Ufy w Mastkach. We wtorek 3 grudnia w Szkole Podstawowej im. J. Chełmońskiego, która wchodzi w skład Zespołu Szkół Publicznych w Błędowie, otwarto "Ekologiczny azyl". Pod tą nazwą kryje się sala wyposażona m.in. w tablicę multimedialną, do której można podłączyć również mikroskopy.

Otwarcie ekopracowni miało uroczysty przebieg. Odbyło się w czasie XXXV sesji Rady Gminy Chąśno, na którą przybyli wicewojewoda łódzki Paweł Bejda oraz starosta łowicki Krzysztof Figat. Radni i zaproszeni goście mieli okazję sprawdzić działanie tablicy podczas specjalnego pokazu multimedialnego o powiecie łowickim. Był również poczęstunek z okazjonalnym tortem oraz występ pierwszaków, którzy pokazali dorosłym, jak należy tańczyć poloneza.

Zgodnie z wymogami projektu, ekopracownia rozpocznie swoją działalność w styczniu. Korzystać z niej będą uczniowie podstawówki i gimnazjum oraz dorośli w ramach specjalnych zajęć ekologicznych.

Wstęgę przecięła Dorota Osowska, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Błędowie   Otwarcie ekopracowni
Wstęgę przecięła Dorota Osowska, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Błędowie
Marcin Kowalik /GN
  Uroczystość zakończyły występ pierwszaków i poczęstunek na sali gimnastycznej
Marcin Kowalik /GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma