Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rezygnacja bp. Zawitkowskiego przyjęta

Ojciec święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Józefa Zawitkowskiego z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji łowickiej.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego biskup, który kończy 75 lat składa na ręce papieża rezygnację z zajmowanego urzędu. Tak zrobił bp Józef Zawitkowski, który 23 listopada obchodził 75 urodziny. W poniedziałek 9 grudnia nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore ogłosił, że papież Franciszek przyjął tę rezygnację.

Oto treść komunikatu Nuncjatury Apostolskiej:

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Józefa Zawitkowskiego z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji łowickiej, złożoną zgodnie z kan. 411 i kan. 401 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Bp J. Zawitkowski już jako biskup senior będzie mieszkał w tym samym mieszkaniu, które zajmował w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma