Nowy numer 21/2018 Archiwum

O narkotykach z rodzicami

Z inicjatywy dyrektora Publicznego Gimnazjum w Łaguszewie z przedstawicielami służb mundurowych spotkali się rodzice uczniów. Rozmawiano o zapobieganiu narkomanii.

W sali multimedialnej Publicznego Gimnazjum w Łaguszewie odbyła się prelekcja z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom dla rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służby więziennej: wychowawczyni mjr Magdalena Brzozowska i zastępca kierownika działu penitencjarnego kpt. Zdzisław Kryściak.

Ponadto na spotkanie zaproszony został przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu sierż. sztab. Wojciech Burzykowski. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach tzw. pedagogizacji rodziców. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją "Narkotyki - rodzaje, działanie, uzależnienie". Następnie przedstawiciel KPP omówił zagadnienie odpowiedzialności karnej za posiadanie lub zażywanie narkotyków. Podczas spotkania padało wiele pytań od zainteresowanych rodziców, na które odpowiedzi udzielali przedstawiciele służby więziennej i policji. W przeszło godzinnym spotkaniu uczestniczyła ponad 50-osobowa grupa rodziców. Na zakończenie spotkania otrzymali oni materiały edukacyjne o zapobieganiu uzależnieniu od narkotyków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma