Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Pogawędka z mistrzem

Pasjonaci sportu i młodzi sportowcy spotkali się z Tomaszem Majewskim, dwukrotnym złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich.

W środowe popołudnie 11 grudnia do kinoteatru Polonez Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk zaprosiło Tomasza Majewskiego - wybitnego polskiego lekkoatletę specjalizującego się w pchnięciu kulą, trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, złotego medalistę IO w Pekinie (2008) oraz Londynie (2012), wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharów Europy, a także Uniwersjady, dziewięciokrotnego rekordzistę Polski i wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski seniorów.

Uczestnicy spotkania przez cały wieczór zadawali miotaczowi pytania, a rozmowę o początkach sportowej pasji, motywacji działania, wiejskim wychowaniu, które pomogło medaliście przywyknąć do ciężkich sportowych treningów, i wielu innych wątkach prowadził Krzysztof Miklas, komentator sportowy. Zgodnie z tradycją spotkań organizowanych przez Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, którego celem jest szerzenie nurtu olimpijskiego, pogawędka przepleciona była czynnym udziałem zebranych słuchaczy. Tym razem do konkurencji pchnięcia papierową kulą z zamkniętymi oczami i po wykonaniu kilku obrotów wokół własnej osi stanęli młodzi zawodnicy. Nagrodą były bombki z autografem mistrza.

Tomasz Majewski, zapytany o doświadczenie związane ze zdobyciem złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich, powiedział o wspaniałym uczuciu, które pomaga stać się spełnionym sportowcem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy