Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Z uchem przy sercu Jezusa

- Nie mam żadnych powodów, żeby Panu Jezusowi nie wierzyć - mówił ks. Michał Olszewski SCJ, najmłodszy egzorcysta w Polsce.

Sercanin przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, żeby głosić rekolekcje. Mówi o Dekalogu.

Zaczął od objaśnienia pierwszego przykazania. - Kim jest Bóg? Bóg jest Miłością. On kocha nas bez granic. Od Pana Jezusa wiemy, że inni bogowie nie istnieją. Jezus przyszedł i powiedział nam o tym, że nie ma innego Boga poza Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Nie mam żadnych powodów, żeby Panu Jezusowi nie wierzyć. Jeśli Bóg jest Miłością, a inny Bóg nie istnieje, tzn. że za każdym razem, kiedy odrzucamy tę Miłość, grzeszymy przeciwko pierwszemu przykazaniu - mówił.

Dlatego przeżyć pierwsze przykazanie: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" - to doświadczyć tego, że Bóg kocha człowieka. - Jeśli doświadczysz tego, że Bóg cię kocha, to każda zmiana na lepsze w twoim życiu jest możliwa - przekonywał.

Jeżeli ktoś się spodziewał, że egzorcysta, rozważając pierwsze przykazanie, będzie mówił o bożkach, wróżbach, czarach czy okultyzmie, może czuć się rozczarowany, bo "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" znaczy przyjąć Ewangelię Jezusa z Nazaretu, przyjąć prawdę, że Jezus nadal chodzi po ziemi i dokonuje tych samych znaków, które opisują ewangeliści. To pozwolić sobie na to, jak św. Jan, żeby położyć na Jego piersi głowę i słuchać, jak bije Jego serce.

Nauki głoszone przez sercanina przyciągają wiernych z sąsiednich parafii. Rekolekcje zakończą się dzisiaj o 18.00 Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie.

Ks. Michał Olszewski urodził się w 1982 r. Należy do Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Jest egzorcystą diecezji kieleckiej, autorem książek i redaktorem portalu ewangelizacyjnego Profeto.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy