Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wspólnie przy stole

Mszczonowscy Rycerze Niepokalanej zorganizowali spotkanie dla osób samotnych i bezdomnych.

W mszczonowskim Domu Strażaka stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej przy parafii św. Jana Chrzciciela po raz 5. zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób bezdomnych, samotnych oraz korzystających z pomocy MOPS lub parafialnej Caritas. W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Józef Grzegorz Kurek, kierownik MOPS Barbara Ciszewska, a także przedstawicielki Fundacji "Plebania" oraz miejscowi księża.
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu z  Pisma Świętego. Ewangelię w imieniu gospodarzy odczytała Ewa Eljasz. Następnie do zebranych zwrócił się ksiądz dziekan Tadeusz Przybylski, który podziękował członkom rycerstwa za godną pochwały i naśladowania inicjatywę. Jak podkreślił proboszcz, takie zaangażowanie jest przejawem gorącej wiary. Wiele ciepłych słów do organizatorów skierował również burmistrz Kurek, który wyraził  ogromną wdzięczność za zorganizowanie wigilijnego spotkania, podkreślając, że członkinie stowarzyszenia są bohaterkami, którym należy się społeczne uznanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma