Nowy numer 28/2018 Archiwum

Alpaki zamieszkają pod farą

Stowarzyszenie Fabryka Feniksa wystawiło sztukę "Opowieść wigilijna". Po przedstawieniu zbierano pieniędze na utrzymanie żywej szopki i zakup nowych zwierząt.

Wolontariusze ze stowarzyszenia, którymi dowodzi Jacek Czubak wcielili się w postacie "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. W minioną niedzielę 22 grudnia w salce przy kościele Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie wystawiając tę trzykrotnie sztukę zbierali pieniądze na utrzymanie szopki ze zwierzętami, która co roku organizowana jest przy parafii. Zbiórka miała także wesprzeć zakup alpak. Dzięki hojności żyrardowian te miłe kudłate zwierzęta dołączyły do szopkowego stadka składającego się m.in. z ich kuzynów lam oraz owieczek i kózek kameruńskich.

Zwierzęta można oglądać już od dzisiaj. W szopce ustawionej przy żyrardowskiej farze pojawią się również aktorzy wcielający się w postacie Maryi i Józefa. W wigilijny wieczór o 23.00 przy szopce odbędzie się koncert tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu Pauli Popowczak, której akompaniował będzie Kuba Sokołowski.

  Młodzi aktorzy na scenie
Archiwum Stowarzyszenia Fabryka Feniksa

W sztuce wystąpili:

Jerzy Jarosz - Ebenezer Scrooge
Bartuś Romalski - Młody Scrooge
Jakub Oklesiński - Bob Cratchit
Karolina Romalska - Pani Cratchit
Wiktor Romalski - Syn Cratchita
Jagoda Chojnacka - Córka Cratchita
Eryk Wawrzyniak - Duch Jakuba Marleya
Jacek Rubikowski - Fred
Aleksandra Melon - Żona Freda
Kuba Chojnacki - Syn Freda
Zosia Niewiadomska - Córka Freda
Sylwia Chojnacka - Maria
Aleksandra Lubańska - Kwestorka 1
Klaudia Trybusińska - Kwestorka 2
Mateusz Kamiński - Narrator

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma