Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Namiot spotkania

- Człowiek jest w stanie wykrzesać z siebie bogactwo dobra i miłości - mówił bp Andrzej F. Dziuba w czasie homilii w uroczystość Bożego Narodzenia.

W uroczystość Bożego Narodzenia ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu.

- Dzisiaj kontemplujemy Dziecię Jezus w ubóstwie i pokorze żłóbka – mówił w homilii. - Jezus staje się podobny do nas. Zostaje wpisany w naszą trudną historię ziemskiego życia. Ten żłóbek jest dla nas także niezwykłym wyzwaniem i symbolem, jak człowiek jest w stanie wykrzesać z siebie bogactwo dobra i miłości. Patrzymy na żłóbek i uświadamiamy sobie, idąc za słowami św. Jana, że słowo stało się ciałem i przyszło do swojej własności, ale nie wszyscy pozwolili słowu rozbić namiot spotkania w swoim sercu. Jednak to słowo zamieszkało między nami i oglądamy Jego chwałę oraz bogactwo darów i łask, bo cóż powiedzieć o łasce sakramentalnego miłosierdzia - nieskończonej miłości. Bóg się nie nuży i nie męczy w przebaczania nam grzechów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy