Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ważne porozumienie

Burmistrz Łowicza podpisał z dyrektorem Zakładu Karnego w Łowiczu porozumienie dotyczące zajęć dla gimnazjalistów z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków.

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński podpisał z dyrektorem Zakładu Karnego w Łowiczu płk. Robertem Rusieckim porozumienie dotyczące prowadzenia na terenie więzienia zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków. W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie łowickich szkół gimnazjalnych.

Prowadzić je będą terapeuci pracujący na oddziale terapeutycznym więzienia dla uzależnionych od narkotyków. Młodzież spotka się z osobami skazanymi przebywającymi na tym oddziale. Podczas spotkań uczniowie, będą mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia osobiście, do czego doprowadza eksperymentowanie i ostatecznie uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Zdaniem nauczycieli, do młodzieży bardziej od teoretycznych rozważań trafiają relacje osób, których dotyka narkomania. Dzięki takim spotkaniom istnieje większa szansa na to, że młodzi ludzie nie wpadną w nałóg.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma