Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dziękczynienie przed zabawą

Ostatniego dnia 2013 roku w bazylice katedralnej w Łowiczu biskup ordynariusz, kapłani i wierni dziękowali za miniony rok, przepraszali za upadki i prosili Boga o błogosławieństwo.

Koncelebrowanej Mszy św. tradycyjnie przewodniczył bp. Andrzej F. Dziuba. Razem z biskupem Eucharystię sprawowali także proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Wiesław Skonieczny, ks. prał. Andrzej Józwowicz z nuncjatury apostolskiej w Moskwie, ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa łowickiego, ks. Wojciech Osial z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej i ks. Adam Matysiak, ekonom diecezjalny.

Podczas homilii biskup podkreślił, iż patrząc na stajenkę pełną blasku, stajemy wobec wielkiej tajemnicy, która w czasie Bożego Narodzenia jest tak prosta, ciepła, bezpośrednia, ludzka i oczekiwana. – Bóg oczekuje od nas radości z tego, że przyjął ciało i stał się człowiekiem – mówił bp Andrzej F. Dziuba. – Tutaj zgromadzeni stając w tej świątyni, uświadamiamy sobie, że ten Jezus dał nam moc, abyśmy stali się dziećmi Bożymi. To On sprawił, że otrzymaliśmy namaszczenie od świętego, w którym w znaku chrztu rozpoczęło się nasze dziecięctwo Boże. Zostaliśmy, jak powie św. Jan, napełnieni łaską po łasce. Bóg jest hojny i nie nuży się w obdarowywaniu nas łaskami. (…) Ale w świecie, także jak mówił św. Jan, są ci, którzy nie chcieli i nie chcą przyjąć Słowa, które przyszło do swojej własności. Nie chcieli i nie chcą, aby zamieszkało wśród nas, by świat oglądał jego chwałę i doświadczał łaski prawdy. Ta prawda wybrzmiewa w Janowym ostrzeżeniu przed antychrystami.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama