GN 24/2018 Archiwum

Opłatek jako znak szacunku

W piątek 3 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbyło się spotkanie opłatkowe dla dyrektorów szkół diecezji łowickiej.

Zanim złożono sobie życzenia, w przedstawieniu jasełkowym wystąpiły dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Uczestniczący w spotkaniu bp Andrzej F. Dziuba podziękował wszystkim za przybycie, w tym przedstawicielom łódzkiego i mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Dziękował również za życzliwe przyjęcie w szkołach wizytatorów religii. Wspomniał postać ks. prał. Mieczysława Iwanickiego, który przez wiele lat był delegatem biskupa łowickiego do kontaktów z kuratoriami i dyrektorami szkół.

W życzeniach nawiązał do homilii, jaką wygłosił Jan Paweł II podczas wizyty w 1999 r. w Łowiczu. - Niezwykle cenię sobie to spotkanie opłatkowe. Życzę państwu, abyście postrzegali siebie i uczniów jako wielki dar na drodze edukacji i wychowania. Bądźmy pomocnikami młodych w ich przygotowaniu do dorosłego życia. Niech opłatek, którym się połamiemy, będzie oznaką naszego szacunku dla człowieka, co nam pięknie pokazały dzieci z Piątku, będącego środkiem Polski. Niech ta prawda płynąca z centrum Polski rozpływa się na całą diecezję i każdy zakątek świata - mówił bp Dziuba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma