Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kolędnicy z czekoladą

Skierniewicką parafię odwiedzili Święta Rodzina, pastuchy i Murzynek. Kolędowali na rzecz dzieci z Afryki.

W uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. w parafii św. Stanisława BM pojawili się misyjni kolędnicy, którzy - niosąc dary do ołtarza - swoim strojem i komentarzami przypomnieli wiernym o najbardziej potrzebujących. Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5, należący do Koła Misyjnego, wzięli udział w zbiórce pieniędzy, do jakiej zapraszał program Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

Gwiazda z pięcioma kolorami na ramionach, bukiet kwiatów, skarbonka, czekolada i inne przyniesione do Stołu Pańskiego dary symbolizowały chęć niesienia pomocy, dziękczynienie za to, co się ma, a także obietnicę modlitwy w intencjach kolegów z misji.

Uczniowie z SP nr 5 w Skierniewicach zbierali datki na najuboższych z Demokratycznej Republiki Konga i Republiki Konga   Uczniowie z SP nr 5 w Skierniewicach zbierali datki na najuboższych z Demokratycznej Republiki Konga i Republiki Konga
Urszula Pawlak
Po Eucharystii młodzi kolędnicy wyruszyli do domostw parafian. Tam prezentowali przygotowaną wcześniej scenkę i śpiewali kolędy. Każdy, kto przyjął młodych misjonarzy pod swój dach, otrzymał podarunek.

- W większości domów zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci - opowiada Urszula Pawlak, opiekunka Koła Misyjnego. - Dzieci były zachwycone i... "padnięte" jednocześnie. Odwiedziliśmy kilkadziesiąt rodzin, a zebrane pieniądze już wysłaliśmy do odpowiedzialnych za Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci - dodaje. W tym roku datki zebrane z kolędy przeznaczone będą na misje w Demokratycznej Republice Konga i Republice Konga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama