Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Balsam dla duszy

W skierniewickiej Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości otwarto wystawę prac osób niepełnosprawnych.

W czwartkowy wieczór 9 stycznia skierniewicki Pałac Ślubów, w którym mieści się Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości, wypełnił się po brzegi gośćmi zainteresowanymi sztuką tworzoną przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej" w Skierniewicach.

Wystawa "Sztuka niepełnosprawnych balsamem dla duszy" to zbiór prac wykonanych w wielu pracowniach. Znalazły się tam portrety, krajobrazy i inne, malowane różnymi technikami, takimi jak: suchy pastel, pastel olejowy, akryl czy rozwadniane kredki akwarelowe.

Dzięki arteterapii osoby niepełnosprawne stają się artystami   Dzięki arteterapii osoby niepełnosprawne stają się artystami
Monika Augustyniak /GN
Przez kolejne dwa miesiące zainteresowani będą mogli podziwiać znajdujące się tam prace wykonane techniką haftu krzyżykowego, przewlekanego i gobelinowego, przedmioty z filcu, masy solnej i ceramicznej, a także drobiazgi ozdobione metodą decoupage.

Od 16 grudnia w WTZ uczestniczy 40 osób.

Arteterapia - terapia przez sztukę - jest znakomitym sposobem opowieści twórców o ich świecie, zapobiega też ich bezradności, bezsilności i marginalizacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy