GN 24/2018 Archiwum

Nie tylko do czytania

W bibliotece w Mszczonowie od początku 2013 r. czytelnicy mogą wypożyczać nie tylko książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie od stycznia 2014 r. rozszerza swoją ofertę o zbiory multimedialne. - Dla wszystkich zainteresowanych alternatywną formą książki przygotowaliśmy na początek 72 tytuły książek czytanych przez profesjonalnych lektorów i aktorów - mówi Łukasz Krzysztof Załęski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie. - To alternatywna forma „czytania”, może przydać się osobom, które z różnych powodów nie mogą czytać papierowych wydań książek. Mamy książki mówione dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.

Dla kinomaniaków biblioteka przygotowała także ofertę filmów (około 50 tytułów klasyki polskiej i zagranicznej). Książki audio wypożyczone są na 14 dni, filmy maksymalnie na 7 dni. Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć tylko dwa tytuły.  

Warto dodać, że Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie posiada w pełni skatalogowany księgozbiór w wersji elektronicznej. W tym roku każdy czytelnik korzystający ze zbiorów Biblioteki Publicznej w Mszczonowie otrzyma elektroniczną kartę z własnym numerem identyfikacyjnym. To z pewnością przyspieszy i polepszy standard obsługi czytelników. W bibliotece w Mszczonowie oraz w filii w Osuchowie są dwa stanowiska komputerowe, z których czytelnicy mogą korzystać za darmo.

Na stronie biblioteki pod adresem www.biblioteka-mszczonow.pl dostępny jest katalog online książek biblioteki w Mszczonowie i multimediów. Biblioteka w Mszczonowie czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy, piątki od 9.00 do 18.00. W  czwartki i soboty od 10.00 do 15.00.

Filia w Osuchowie zaprasza czytelników w poniedziałki i piątki od 11.00 do 18.00 i w środy od 12.00 do 18.00.

  Mszczonowianie mogą wypożyczać nie tylko książki, ale i filmy
Łukasz Nowakowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma