Nowy numer 33/2018 Archiwum

Znów zagrali

Młodzi i starsi z diecezji zbierali pieniądze na podopiecznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trudno znaleźć miejscowość, w której 12 stycznia br. wolontariusze nie zbieraliby datków na rzecz Fundacji WOŚP. W tym roku pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W wielu miejscach zorganizowano występy, koncerty, aukcje, przedstawienia i inne atrakcje. Ostatnim punktem programów było "światełko do nieba". Mimo deszczowej i wietrznej pogody, przez cały dzień po ulicach miast i wiosek spacerowali wolontariusze.

– Już o 8.00 chodziłyśmy z puszkami – opowiada Emila Jędrzejewska, która wraz z Angeliką Jarosz pierwszy raz kwestowała pod sztandarem WOŚP. – Na co dzień jesteśmy wolontariuszkami w hospicjum i w szkole, dlatego gdy tylko ukończyłyśmy 16 lat, zgłosiłyśmy się do sztabu Orkiestry. Zmarzłyśmy, ale warto było! W przyszłym roku wstaniemy jeszcze wcześniej i zbierzemy więcej pieniędzy – śmieje się Emila.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma