GN 24/2018 Archiwum

U Karola i Franciszka

Biskup Andrzej F. Dziuba spotkał się w Rzymie z ojcem świętym Franciszkiem.

W czasie rozmowy bp Dziuba podziękował papieżowi za encyklikę „Lumen fidei” i adhortację „Evangelii gaudium”, a także za jego posługę Piotra. Ojciec święty zaś dziękował za pamięć i modlitwę. Na prośbę biskupa, papież pobłogosławił korony dla cudownego wizerunku Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Suserzu. Z uwagą wysłuchał także informacji o obrazie, do którego pielgrzymują wierni z trzech diecezji.

– Papież przez dłuższy czas dotykał koron i uczynił nad nimi znak krzyża. Myślę, że w ten sposób chciał wyrazić swoją wdzięczność za to miejsce, ale i zaczerpnąć z tych znaków czci dla Matki Bożej – relacjonuje bp ordynariusz. Ojciec święty udzielił apostolskiego błogosławieństwa biskupom, kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wiernym naszej diecezji. – Na koniec powiedział mi: „Módl się za mnie” – opowiada bp Dziuba.

Podczas pobytu w Rzymie biskup ordynariusz przewodniczył też Mszy św. przy grobie bł. Jana Pawła II, również  jemu polecając diecezję łowicką.

Więcej o wizycie bp. Andrzeja F. Dziuby w Rzymie w papierowym wydaniu „Gościa Łowickiego”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma