Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

1040 zastrzyków za jasełka

Przedszkolaki z Łowicza zbierały pieniądze na szczepionki dla rówieśników z Sierra Leone.

Koordynatorką akcji była Małgorzata Rudnicka, pracownik Przedszkola nr 3. „Gwiazdka dla Afryki” to projekt UNICEF, w który włączają się przede wszystkim szkoły.

– Kiedy dostałam zaproszenie do udziału w akcji, bez wahania zaczęłam przygotowania do zbiórki pieniędzy – opowiada pani Małgorzata. Przygotowała ona prezentację multimedialną, dzięki której najmłodsi zapoznali się z codziennością afrykańskich dzieci. Przez miesiąc przedszkolaki robiły drobne upominki, które - dołączone do racuszków - sprzedawane były podczas jasełek 15 stycznia. Na uroczystość zaproszono nie tylko rodziców, ale też władze miasta, szkoły, przedszkola i inne placówki.

– Zależało nam na tym, by jak najwięcej ludzi obejrzało prezentację i mogło włączyć się w pomoc – tłumaczy koordynatorka. – Rozwieszaliśmy plakaty i wysyłaliśmy zaproszenia wszędzie, gdzie było możliwe. I udało się! Sala przedszkolna wypełniła się po brzegi. Nasi najmłodsi aktorzy grali jasełka 3 razy. Najpierw dla gości z zewnątrz, a potem dla rodziców starszych i młodszych dzieci. Widziałam, że widzowie byli poruszeni prezentacją i zaangażowaniem dzieci, co potwierdziła zebrana przez nas kwota.

Pieniądze z akcji „Gwiazdka dla Afryki” przeznaczone będą na szczepionki przeciwko odrze, gruźlicy i tężcowi, a także na lodówki do ich przechowywania. Dzięki wysiłkowi przedszkolaków i ich opiekunek przedszkole zebrało sumę potrzebną na ponad 1040 szczepionek, a pani Małgorzata zapewnia, że za rok również wezmą udział w akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy