GN 24/2018 Archiwum

Specjalista od rodziny

Kacper Wilk z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, jako jedyny uczeń technikum, awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie w Opolu.

Kacper Wilk, uczeń klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa w ZSP nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu uczestniczył w zmaganiach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie w Opolu. 16 stycznia uczniowie zmierzyli się z testem, którego pytania sformułowane były na podstawie podanej przez organizatorów literatury. Były to zawody II stopnia, podczas których walczono o wejście do finału.

Spośród 34 osób biorących udział w II etapie Kacper Wilk zakwalifikował się do finału wraz z dziesięciorgiem innych uczestników. Finał odbędzie się 24 i 25 lutego w Opolu.

I etap olimpiady  polegał na samodzielnym napisaniu przez ucznia pracy na jeden spośród pięciu tematów podanych przez organizatorów. Kacper Wilk wybrał temat: "Męska kobieta, kobiecy mężczyzna - nowe role w rodzinie w XXI wieku". Praca ucznia z Blichu zajęła wówczas piątą lokatę w kraju. Sukces Kacpra jest tym większy, że jest jedynym przedstawicielem technikum. Wszyscy pozostali uczestnicy to uczniowie liceów ogólnokształcących.

  Podczas wyjazdu do Opola Kacprowi towarzyszyli i dodawali wsparcia jego przyjaciele z klasy Kamil Szczepaniak i Tomasz Olaczek
Archiuwm ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma