Nowy numer 49/2020 Archiwum

Niegasnący uśmiech

15. urodziny obchodziło Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech Dziecka".

Dziś trudno znaleźć mieszkańca gminy Mszczonów, który by nie wiedział o istnieniu stowarzyszenia "Uśmiech Dziecka". A co najważniejsze - chyba każdy zna dzieci, które dzięki stowarzyszeniu i współpracującej z nim Świetlicą Terapeutyczną wyszły ze swoich domów i odważnie otworzyły się na przygodę, jaką  jest życie w gronie przyjaciół.

Przez 15 lat dzieci wiele się nauczyły, brały  udział w licznych wyjazdach i zabawach, razem przechodziły terapie, edukowały się, występowały na scenie... Słowem - dostały szansę bycia takimi, jak ich rówieśnicy. Wykorzystały ją w 100 proc., co udowodniły chociażby poprzez udział w gali z okazji 15-lecia stowarzyszenia. W jej trakcie nie tylko bez żadnych kompleksów występowały na scenie wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, ale też - wychodząc poza ustalony scenariusz - zainicjowały na koniec imprezy minibal, do którego wciągnęły zaproszonych gości. Wraz z nimi tańczyli m.in.: przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski, dyrektor GCI Beata Sznajder, kierownik MOPS Barbara Ciszewska, a także pedagog Jolanta Wacławek, która była reżyserem, scenarzystą i główną prowadzącą rocznicową galę. W tym zaszczytnym dziele wspomagały ją: Justyna Burchert, sekretarz stowarzyszenia, i sama prezes "Uśmiechu Dziecka" Bożena Majewska. One także podczas gali przybliżyły wszystkim rys historyczny organizacji. Jak wynikało z ich wystąpienia - stowarzyszenie "Uśmiech Dziecka" zostało powołane przez B. Majewską w 1999 roku. Stworzyło ono warunki do wszechstronnego rozwoju społecznego, edukacji i wypoczynku dzieciom niepełnosprawnym z gminy Mszczonów.  

Później głos oddano małym artystom. Program uroczystości obfitował w nastrojowe piosenki i ciekawe recytacje. Nie zabrakło w nim także miniprzedstawienia - opowieści o dwóch dziewczynkach oraz niezwykłym darze, jaki przyniosła im ich przyjaźń.

Na zakończenie wystąpił duet Luizy i Piotra Sadowskich. Przed zamknięciem pierwszej części rocznicowej uroczystości zostały wręczone pamiątkowe dyplomy wszystkim tym, którzy na co dzień wspomagają  działalność stowarzyszenia. Każdy z obdarowanych wygłaszał krótkie życzenia i podziękowania dla władz oraz  członków "Uśmiechu Dziecka". Po części oficjalnej przyszedł czas na bankiet z urodzinowym tortem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama