GN 24/2018 Archiwum

Radość zaklęta w nutach

Miała być muzyczna opowieść o zdarzeniu, które opromieniło ziemię i zmieniło jej oblicze, i taką była. W bazylice katedralnej odbył się koncert orkiestry "Sonus".

W niedzielny wieczór 26 stycznia mało kto opuszczał bazylikę po ostatniej Mszy św. Cierpliwie czekano na koncert kolęd, pastorałek oraz utwory o tematyce świątecznej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej "Sonus".

Muzycy, którymi dyrygował Michała Janocha zaskoczyli odbiorców wykonaniem znanych pieśni. Oryginalna aranżacja utworów to zasługa Michała Janochy, Mateusza Banacha i Hanny Giedy. Tę ostatnią można było również usłyszeć wraz z solistami Norbertem Brucem i Kacprem Wysockim.

Ich celem było przekazanie radości Bożego Narodzenia zaklętej w nutach, słowach i dźwiękach. Sądząc po reakcji publiczności, która brawami na stojąco podziękowała za koncert młodym muzykom, udało się im to 100 proc.

  Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej "Sonus" spodobał się łowickiej publiczności
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma