Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Radość zaklęta w nutach

Miała być muzyczna opowieść o zdarzeniu, które opromieniło ziemię i zmieniło jej oblicze, i taką była. W bazylice katedralnej odbył się koncert orkiestry "Sonus".

W niedzielny wieczór 26 stycznia mało kto opuszczał bazylikę po ostatniej Mszy św. Cierpliwie czekano na koncert kolęd, pastorałek oraz utwory o tematyce świątecznej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej "Sonus".

Muzycy, którymi dyrygował Michała Janocha zaskoczyli odbiorców wykonaniem znanych pieśni. Oryginalna aranżacja utworów to zasługa Michała Janochy, Mateusza Banacha i Hanny Giedy. Tę ostatnią można było również usłyszeć wraz z solistami Norbertem Brucem i Kacprem Wysockim.

Ich celem było przekazanie radości Bożego Narodzenia zaklętej w nutach, słowach i dźwiękach. Sądząc po reakcji publiczności, która brawami na stojąco podziękowała za koncert młodym muzykom, udało się im to 100 proc.

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej "Sonus" spodobał się łowickiej publiczności   Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej "Sonus" spodobał się łowickiej publiczności
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy