Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Z myślą o rodzinie

Diecezja łowicka jest gospodarzem spotkania Rejonu Centralnego dla Duszpasterzy Rodzin i Doradców Życia Rodzinnego.

We wtorek  28 stycznia w Łowiczu rozpoczęło się doroczne spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Rodzin i Diecezjalnych Doradców Życia Rodzinnego. Udział w nim biorą przedstawiciele Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Częstochowskiej, Łódzkiej, Warszawskiej, a także diecezji płockiej, radomskiej, sosnowieckiej, warszawsko- praskiej, łowickiej oraz przedstawiciele Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Obradom przewodniczy abp Henryk Hoser, przedstawiciel Rady ds. Rodziny KEP. (Spotkania odbywają się cyklicznie i w każdym roku jego gospodarzem jest inna diecezja).

Pierwszego dnia goście zwiedzili skarbiec, bazylikę katedralną oraz Muzeum Diecezjalne i spotkali się z ordynariuszem łowickim bp. Andrzejem F. Dziubą. Ponadto wysłuchali świadectwa Państwa Gackowskich prowadzących Rodzinny Dom Dziecka w Strzegocinie. Ważnym punktem programu była Msza św. koncelebrowana odprawiona w kaplicy Domu Biskupa Łowickiego, którą sprawował abp H. Hoser, bp Andrzej F. Dziuba i przybyli kapłani.Po Mszy św. uczestnicy spotkania przejechali do Domu Rekolekcyjnego w Spale, gdzie wysłuchali komunikatów Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin i spotkali się z Maciejem Małeckim, posłem na Sejm RP.

W programie drugiego dnia jest wspólna Eucharystia, wykład „W zgodzie ze swoją płcią” – ks. Mirosława Nowosielskiego i nawiedzenie sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego, współpatrona diecezji łowickiej.

W skarbcu mogli zobaczyć także zabytkowe krzyże i relkwiarze św. Wiktorii   W skarbcu mogli zobaczyć także zabytkowe krzyże i relkwiarze św. Wiktorii
Agnieszka Napiorkowska /GN
W programie pierwszego dnia było także zwiedzanie katedry łowickiej   W programie pierwszego dnia było także zwiedzanie katedry łowickiej
Agnieszka Napiórkowska /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy