Nowy numer 42/2020 Archiwum

Genialna błogosławiona

Rozpoczęto oficjalne starania, żeby 29 stycznia w diecezji łowickiej obchodzono obowiązkowe wspomnienie bł. Bolesławy Lament.

W kościele Świętego Ducha w Łowiczu w środę, 29 stycznia, odbyła się uroczystość odpustowa ku czci bł. Bolesławy Lament, wywodzącej się z miejscowej parafii założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i patronki łowickiego przedszkola diecezjalnego. Stąd w wieczornej Mszy św. uczestniczyły przedszkolaki z rodzicami oraz prowadzące placówkę siostry zakonne.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, a na ołtarzu były ustawione relikwie błogosławionej. W Mszy św. uczestniczył burmistrz Łowicza Krzysztof J. Kaliński oraz przewodniczący Rady Miasta Henryk Zasępa.

Wielki pluszowy pies to prezent od biskupa dla przedszkolaków   Wielki pluszowy pies to prezent od biskupa dla przedszkolaków
Marcin Kowalik /GN
- Potrzeba, abyśmy przyglądając się historii Łowicza, pamiętali o świetlanych postaciach - mówił w homilii ordynariusz łowicki. - Abyśmy pamiętali, że ulice i bruki tego miasta wydały na świat wielu znakomitych obywateli Rzeczpospolitej, którzy rozsławili Łowicz w dalekich zakątkach globu.

Będąc na Eucharystii pragniemy sobie uświadomić skąd czerpali siły, by stać się tak genialnymi świadkami Jezusa Chrystusa i wspaniałymi przykładami ludzi. Dlatego ze czcią okadzaliśmy doczesną cząstkę błogosławionej Bolesławy, wielkiej w swych dziełach, ale jeszcze większej w swojej świętości.

Żeby odpustowej tradycji stało się zadość każdy otrzymał lizaka   Żeby odpustowej tradycji stało się zadość każdy otrzymał lizaka
Marcin Kowalik /GN
Obecna na Mszy św. s. Jolanta Jankowiak, wikaria generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, w imieniu przełożonej generalnej matki Weroniki Mackiewicz przekazała bp. Dziubie stosowne dokumenty z prośbą o podjęcie działań, aby w diecezji łowickiej 29 stycznia wprowadzić obowiązkowe wspomnienie bł. Bolesławy Lament. Biskup łowicki obiecał się tym zająć.

Miłym akcentem święta patronki łowickiego przedszkola był aktywny udział w Mszy św. dzieci i ich rodziców. Czytania, śpiewy, modlitwa wiernych i procesja z darami stały się ich udziałem. Bp Dziuba wręczył dzieciom prezent. Po rozpakowaniu wyłonił się z torby wielki pluszowy pies.

Dla wszystkich wspólnota przedszkola przygotowała inne odpustowe prezenty - czerwone lizaki w kształcie serca z dołączonymi słowami bł. Bolesławy: "Trzeba nam pamiętać, że dzieła Boże nabierają siły żywotnej wśród przeciwności".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama