Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ferie bliżej Boga

Kończy się pierwszy turnus rekolekcji "Młodzi na Maxa" organizowanych dla młodzieży z diecezji łowickiej.

Sześciodniowe spotkanie prowadzą wspólnoty "Siloe", "Emmanuel” i "Nowe Jeruzalem" w salezjańskim domu parafialnym w Kunie-Woźniakowie. Jest to kolejna forma przygotowania młodych i młodych duchem do ŚDM w Krakowie 2016.

Co dzieje się za drzwiami domu rekolekcyjnego? Tańca, śpiewy i radosne uwielbienie Boga, a wszystko to w atmosferze słowa Bożego i głównych prawd wiary. Cel jest jeden: pomóc młodzieży zbudować żywą relację z Jezusem Chrystusem. Program "Młodych na Maxa" powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie ewangelizacyjne członków wspólnoty "Siloe", którzy na co dzień prowadzą rekolekcje Filip, Pierwsze Słowo, Reo oraz weekendy ZFM.

Program rekolekcji opracowali członkowie żyrardowskiej wspólnoty "Siloe"   Program rekolekcji opracowali członkowie żyrardowskiej wspólnoty "Siloe"
Monika Augustyniak /GN
- Zależało nam na tym, by treści kerygmatu dostosowane były do młodego odbiorcy, by w programie znalazły się wizualizacje, by był czas na twórczość, wyrażenie młodzieńczej ekspresji i pomysłowości - opowiada Marcin Wiśniewski, jeden z organizatorów.

18 młodych z Lubochni, Godzianowa i Łowicza bez mrugnięcia okiem potwierdza, że "Młodzi na Maxa" w 100% spełniają ich oczekiwania. - To niezwykły czas, w którym mogę zbliżać się do Boga i budować z Nim głęboką, osobową relację. Jest naprawdę świetnie i każdemu polecam takie spędzenie ferii - opowiada Sylwia Chojecka. Obecnie trwające rekolekcje zakończą się 1 lutego, zaś informacje o kolejnych terminach i zapisach można uzyskać TUTAJ.

Więcej o rekolekcjach "Młodzi na Maxa" w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy