Nowy numer 25/2018 Archiwum

Policjantki na medal

Sierż. Anna Rabas-Szarska i sierż. Aleksandra Calik z KPP w Żyrardowie znalazły się wśród 23 policjantów i strażaków odznaczonych Krzyżami Zasługi za Dzielność.

Prestiżowe odznaczenia odebrały z rąk ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.  - Jesteście solą tej formacji - powiedział minister, zwracając się do zebranych na sali funkcjonariuszy. Odznaczenia przyznawane są za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia i zdrowia.

Dwie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie sierż. Anna Rabas-Szarska i sierż. Aleksandra Calik krzyże zasługi za dzielność otrzymały za uratowanie z pożaru nieprzytomnej starszej kobiety.

W uroczystości wzięli również udział nadinspektor Mirosław Schossler zastępca komendanta głównego policji i nadbrygadier Piotr Kwiatkowski zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

- Chcę wam serdecznie podziękować w imieniu państwa, które ma ograniczone możliwości wyrażenia wdzięczności. Medal, wstążka, publiczne odznaczenie, uścisk dłoni – to bardzo niewiele. To symbol, rytuał, ale za nim stoi wdzięczność, która jest o wiele ważniejsza od tych medali. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję - mówił minister Sienkiewicz.

Krzyże Zasługi za Dzielność to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom i strażakom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

  Odznaczeni policjanci i strażacy wraz z ministrem i swoimi komendantami
Archiwum KPP w Żyrardowie

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma