Nowy numer 3/2021 Archiwum

Skarby z całego świata

W Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości skierniewiczanie zaprezentowali swoje kolekcje.

Wśród zbiorów znalazły się pamiątki po 26. Dywizji Piechoty w Skierniewicach z okresu międzywojennego, banknoty z całego świata, ceramika Rosenthala, kieliszki karczmiarki, zbiór lasek, budzików, młynków do kawy, pamiątki z dawnych szkół skierniewickich, korespondencja wojenna i wiele innych skarbów przez lata gromadzonych przez pasjonatów. Ogólną wesołość wzbudził dzienniczek uczennicy hrabiny Zamoyskiej z poradami higienicznymi.

Podczas wernisażu wystawy "Nasze kolekcje", który odbył się 6 lutego, kolekcjonerzy opowiadali o swoich zbiorach i pasji kolekcjonerskiej.

Wśród pamiątek wojennych znalazł się ręczny karabin maszynowy   Wśród pamiątek wojennych znalazł się ręczny karabin maszynowy
Monika Augustyniak /GN
- Zbieram banknoty od 2006 r. - opowiada Tomasz Chadamik. - Mój zbiór liczy dziś 900 sztuk z całego świata. Mam zarówno stare, jak i współczesne banknoty. Od kiedy pamiętam, byłem typem zbieracza, kolekcjonowałem kapsle, puszki. Potem myślałem o znaczkach, ale uznałem, że to zbyt popularne. A banknoty zachwyciły mnie swoim pięknem. Zamawiam je głównie przez internet. To pasja dla każdego i cieszę się ze zorganizowanej wystawy. Tylko brakuje mi kilku gablot - śmieje się pan Tomasz.

Na wystawie swoje zbiory zaprezentowało 16 kolekcjonerów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama