Nowy numer 25/2018 Archiwum

Skarby z całego świata

W Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości skierniewiczanie zaprezentowali swoje kolekcje.

Wśród zbiorów znalazły się pamiątki po 26. Dywizji Piechoty w Skierniewicach z okresu międzywojennego, banknoty z całego świata, ceramika Rosenthala, kieliszki karczmiarki, zbiór lasek, budzików, młynków do kawy, pamiątki z dawnych szkół skierniewickich, korespondencja wojenna i wiele innych skarbów przez lata gromadzonych przez pasjonatów. Ogólną wesołość wzbudził dzienniczek uczennicy hrabiny Zamoyskiej z poradami higienicznymi.

Podczas wernisażu wystawy "Nasze kolekcje", który odbył się 6 lutego, kolekcjonerzy opowiadali o swoich zbiorach i pasji kolekcjonerskiej.

  Wśród pamiątek wojennych znalazł się ręczny karabin maszynowy
Monika Augustyniak /GN
- Zbieram banknoty od 2006 r. - opowiada Tomasz Chadamik. - Mój zbiór liczy dziś 900 sztuk z całego świata. Mam zarówno stare, jak i współczesne banknoty. Od kiedy pamiętam, byłem typem zbieracza, kolekcjonowałem kapsle, puszki. Potem myślałem o znaczkach, ale uznałem, że to zbyt popularne. A banknoty zachwyciły mnie swoim pięknem. Zamawiam je głównie przez internet. To pasja dla każdego i cieszę się ze zorganizowanej wystawy. Tylko brakuje mi kilku gablot - śmieje się pan Tomasz.

Na wystawie swoje zbiory zaprezentowało 16 kolekcjonerów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma