Nowy numer 22/2023 Archiwum

Nauczycielka pod wrażeniem

W skierniewickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej "Źródła" odbyły się dni otwarte dla kandydatów na uczniów i ich rodziców.

Podczas spotkania rodzice przyszłych uczniów mieli okazję zdobyć informacje na temat głównych założeń szkoły, jej funkcjonowania, planów i przebiegu edukacji, a także porozmawiać z nauczycielami i wysłuchać opinii rodziców, których pociechy od września zdobywają wiedzę i kształtują swoją osobowość pod czujnym okiem wychowawców ze "Źródeł". W tym samym czasie przyszli uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy i zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycielki szkoły.

- Przyszłam tu z ciekawości, nawet nie myślałam o zapisaniu córki do "Źródeł" - opowiada Anna Bakalarska. - Jednak po tym, co usłyszałam od fundatorów, nauczycieli i rodziców, poważnie W tym samym czasie przyszli uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy i zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycielki szkoły   W tym samym czasie przyszli uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy i zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycielki szkoły
Monika Augustyniak /GN
zastanawiam się nad posłaniem dziecka właśnie tu. Indywidualna praca z uczniem, małe klasy, budowanie poczucia bezpieczeństwa, przekazywanie wartości chrześcijańskich i wiele innych zalet - to zrobiło na mnie wrażenie. Sama jestem nauczycielką i wiem, że wymogi Ministerstwa Edukacji w szkole publicznej są fikcją, natomiast tu stają się one faktem. Szczególnie mocno uderzyła mnie opowieść mamy, której syn był bardzo nieśmiały, a po kilku miesiącach nauki w tej szkole nabrał pewności siebie. Myślę, że to szkoła dla mojego dziecka - opowiada.

Dla Agnieszki Porczyk, nauczycielki ze "Źródeł" i mamy trojga dzieci, najważniejsze jest całościowe patrzenie na ucznia, dbanie o rozwój jego charakteru, indywidualne podejście, a także powrót do tradycyjnych wartości. - Jestem zachwycona tą szkołą jako nauczyciel i jako mama. Od września poślę tu moją córkę do klasy zerowej, a to chyba najlepsza wizytówka szkoły - mówi. Zapisy do klas 0, 1 i 2 będą trwały do maja, a więcej informacji na temat szkoły można uzyskać tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast